Kolekcje/Handel

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
krzychupl5
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2020 21:59
Rok urodzenia: 2001

Kolekcje/Handel

Post autor: krzychupl5 »

Dobry wieczór wszystkim.
Jestem w temacie lego nowy. Mam do was pytanie: czy opłaca się zakupić zestaw ( Komenda ) który wychodzi 1 stycznia, i czy po zakończeniu produkcji można by było wystawić na jakimś allegro aby wyjść na +. Oczywiście pudełko nie było otworzone ani nic.
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11906
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Kolekcje/Handel

Post autor: Kris Kelvin »

Pytanie z gatunku - gdzie znajdę klucz do pokoju w którym leżą pieniądze :D

Ten zestaw może być w sprzedaży 3 lata albo 8. Więc prognozowanie czy w ogóle i kiedy będzie na nim jakiś zysk to pytanie do Wróżbity Macieja. Natomiast z tego co wiem on na tym forum raczej się jeszcze nie zarejestrował czego bardzo żałuję :(
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kolekcje/Handel

Post autor: Szczepan »

Zestawy City, w szczególności policyjne czy strażackie, nie są znane z tego, że zyskują na wartości, bo co trzy lata jest nowy komisariat, remiza lub wóz z drabiną.
Jeśli już, to trzeba patrzeć na Gwiezdne Wojny czy Batmobile spod szyldu 18+ (lub Ultimate Collector Series) albo flagowce Technic. Władca Pierścieni czy Harry Potter też, zdaje się, nie najgorzej wychodzą.
Kupić za 70% ceny katalogowej (zwykle po roku od wprowadzenka na rynek) i sprzedać po roku - dwóch od zakończenia produkcji.
Przy czym niektóre zestawy (np. Gwiazda Śmierci) są produkowane przez 8 lat, a zaraz potem wychodzi nowa wersja.
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kolekcje/Handel

Post autor: tybort »

Biorąc pod uwagę moment zadania pytania myślę, że chodziło o nowego modulara, nie o zestaw City. O ten: 10278: Police Station
Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kolekcje/Handel

Post autor: Szczepan »

Zapewne masz rację. Modulary też zdaje się zyskują z czasem, ale przypuszczam, że są mniej chodliwe niż reszta. Ja bym jednak poszedł w Technica. W grudniu się dość dobrze sprzedają.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Kolekcje/Handel

Post autor: jetboy »

Szczepan pisze:Zapewne masz rację. Modulary też zdaje się zyskują z czasem, ale przypuszczam, że są mniej chodliwe niż reszta. Ja bym jednak poszedł w Technica. W grudniu się dość dobrze sprzedają.
Modulary zyskiwały bardzo, ale te pierwsze, teraz to już nie jest złoty interes, co najwyżej srebrny.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11906
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Kolekcje/Handel

Post autor: Kris Kelvin »

Niepotrzebnie się produkujemy. Krzychu już się zawinął pół godziny po zadaniu pytania. Nie dostał odpowiedzi gdzie leży milion i poszedł sobie gdzie indziej szukać złota i diamentów :D
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: Kolekcje/Handel

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Jak to gdzie?
Na końcu tęczy. :)
Nawet dzieci to wiedzą.
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
ODPOWIEDZ