Od czego zacząć?

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
mw5972

Od czego zacząć?

Post autor: mw5972 »

Cześć wszystkim!
Chciałbym poprosić o poradę. Wraz z córką lubimy bawić się klockami - zaczęliśmy od duplo w wieku około 1 roku - ja układałem słonika, żyrafę młoda rozwalała - klasyka :)
Teraz mamy już pierwsze zestawy lego - friends np. 41365, creator 3+1. Młoda bez problemu układa zestawy na podstawie instrukcji. Z duplo tworzy wielkie, rozbudowane domki, zagrody, statki itd. Aktywnie pomagała i budowała pojedyncze komponenty 75257.
I teraz pytanie: czy lepiej byłoby kupić zestaw classic np. 11717 czy raczej zestawy tematyczne np. Frozen, Friends itd.
Boję się, że kupienie nawet dużych zestawów tematycznych to po prostu ograniczenie możliwości budowania według własnego pomysłu.
Czy ktoś miał podobny "problem" tak jak ja?
Dziękuję za pomoc,
pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Od czego zacząć?

Post autor: Jerac »

To wszystko zależy od osobowości. Dla mnie każdy zestaw to źródło części i nic więcej - i było tak niemal od zawsze. Nawet ludziki klasyfikuję według koloru rączek, bo rączki mi się przydają do różnych rzeczy. I takie "niezręczne" ludzki potem trafiają do różnego gruzu.
Kuzyn z kolei, praktycznie w moim wieku, jak bawiliśmy się razem zdecydowanie preferował gotowe zestawy i bardzo rzadko budował swoje rzeczy.

Na moje to nic na siłę. Tym bardziej że nawet w zestawach tematycznych jest ogromne pole do popisu. Na przykład z 41365 które macie z pewnością da się zrobić malutki zameczek, domek, a jakby zakombinować to może i statek kosmiczny. Ze wszystkiego da się zrobić statek kosmiczny!

11717... ja bym odradzał. Tam są głównie proste cegiełki. Brakuje tych takich klocków do zmiany kierunku budowania - w naszej terminologii, do "snotu", które są w lego takie fajne.

Obrazek

To wygląda jak bardzo fajny zestaw. Ma kółka, a więc można robić samochody. Ma okna i drzwi, więc można robić budynki. Ma bardzo fajne kolory i pełno fajnych drobiazgów.
Szarnywirk
ODPOWIEDZ