Silnik Powered Up z 60051 - jak ja to zrobiłem?

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
zaicnupagadi

Silnik Powered Up z 60051 - jak ja to zrobiłem?

Post autor: zaicnupagadi »

Hej wszystkim,

Jakiś czas temu bawiłem się silnikiem i robiłem z niego napęd do mostu zwodzonego. Normalnie ten silnik działa tak że klikam na pilocie przyciski i on coraz szybciej / coraz wolniej rozpędza ośki, natomiast w pewnym momencie stało się coś dziwnego i nie mogę dojść jak ani nie mogę tego powtórzyć. A mianowicie w pewnej chwili po nacisnięciu klawisza "przód" silnik pracował na pełnej parze ale tylko wtedy kiedy trzymałem przycisk - jak puściłem to już nie chodził - i to było super do bramy bo normalny tryb był taki że silnik musiał ją "rozpędzić" a później hamować a tu: "bziuuut" i w górze, "bziuuuut" i w dole - tylko za nic w Świecie nie mogę dojść co ja na tym pilocie naklikałem że z silnika pociągowego można powiedzieć że stał się silnikiem krokowym. Przepinałem pomiędzy gniazdami A i B, kręciłem pokrętłami na pilocie, no i ni huhu.

Szukam w necie jakiejś instrukcji ale bezskutecznie więc pomyślałem że oderzę do profesjonalistów ^^.

Zajec
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Silnik Powered Up z 60051 - jak ja to zrobiłem?

Post autor: jetboy »

zaicnupagadi pisze:Hej wszystkim,

Jakiś czas temu bawiłem się silnikiem i robiłem z niego napęd do mostu zwodzonego. Normalnie ten silnik działa tak że klikam na pilocie przyciski i on coraz szybciej / coraz wolniej rozpędza ośki, natomiast w pewnym momencie stało się coś dziwnego i nie mogę dojść jak ani nie mogę tego powtórzyć. A mianowicie w pewnej chwili po nacisnięciu klawisza "przód" silnik pracował na pełnej parze ale tylko wtedy kiedy trzymałem przycisk - jak puściłem to już nie chodził - i to było super do bramy bo normalny tryb był taki że silnik musiał ją "rozpędzić" a później hamować a tu: "bziuuut" i w górze, "bziuuuut" i w dole - tylko za nic w Świecie nie mogę dojść co ja na tym pilocie naklikałem że z silnika pociągowego można powiedzieć że stał się silnikiem krokowym. Przepinałem pomiędzy gniazdami A i B, kręciłem pokrętłami na pilocie, no i ni huhu.

Szukam w necie jakiejś instrukcji ale bezskutecznie więc pomyślałem że oderzę do profesjonalistów ^^.

Zajec
Nie wiem czy ktoś tu wspiera tego bubla jakim jest Powered Up. Chętnie bym pomógł ale nie mam pojęcia :(
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
zaicnupagadi

Re: Silnik Powered Up z 60051 - jak ja to zrobiłem?

Post autor: zaicnupagadi »

@jetboy

Dzieki Jotboy, szkoda, postaram sie w wolnej chwili ten silnik pomęczyć jeszcze. Kurcze nie wiedziałem że to taki bubel.
Awatar użytkownika
adijedi
Posty: 74
Rejestracja: 07 lut 2017 00:43
Rok urodzenia: 1988

Re: Silnik Powered Up z 60051 - jak ja to zrobiłem?

Post autor: adijedi »

sorki miałem odpisać wcześniej, jeśli to jeszcze aktualne to sa dwie drogi, albo support albo jakiś tutorial recenzja zestawu lub samego huba i silników
ODPOWIEDZ