Lego

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
snabriper
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2020 08:42
Rok urodzenia: 1900

Lego

Post autor: snabriper »

Witam co to jest za budowanie jak to nazwać lub inaczej,jak to się nazywa i czy można zbudować lub stworzyć taką postać za pomocą jakiegoś programu by potem utworzyć tzw.plan budowy ? Chodzi mi o to bo bardzo chciałem takie coś mieć lub zbudować :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
hippotam
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4484
Rejestracja: 14 maja 2013 19:43
Rok urodzenia: 1974
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Lego

Post autor: hippotam »

W anglojęzycznym internecie często mówi się po prostu "Lego sculpture" albo "Lego statue" czyli rzeźba/statua z LEGO. Są programy / strony internetowe które pozwalają przekształcić model 3D, np. w formacie STL na konstrukcje z klocków, np. brickify.it
Jest też płatny plugin do Blendera do "konwersji na klocki".
Jeśli nie jesteś biegły w modelowaniu 3D, to ja pozwolę sobie polecić (reklama!) program ktory piszą moi koledzy z zespołu - Autodesk Tinkercad, bardzo prosty, przyjazny i darmowy. Ma także możliwość konwersji modelu do klocków.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Lego

Post autor: jetboy »

hippotam pisze:W anglojęzycznym internecie często mówi się po prostu "Lego sculpture" albo "Lego statue" czyli rzeźba/statua z LEGO. Są programy / strony internetowe które pozwalają przekształcić model 3D, np. w formacie STL na konstrukcje z klocków, np. brickify.it
Jest też płatny plugin do Blendera do "konwersji na klocki".
Jeśli nie jesteś biegły w modelowaniu 3D, to ja pozwolę sobie polecić (reklama!) program ktory piszą moi koledzy z zespołu - Autodesk Tinkercad, bardzo prosty, przyjazny i darmowy. Ma także możliwość konwersji modelu do klocków.
Coś darmowego od Autodeska? Czy piekło zamarzło?
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Lego

Post autor: Jellyeater »

To będzie kosztowało tyle co Lamorghini. Na serio brick 2x4 jest drogi. :-)
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Lego

Post autor: jetboy »

tak na oko to 60x60x120 studów. Pewwnie trochę więcej. Prostopadłocian o takiej wielkości to 54 000 bricków 2x4. To oczywiście ma troche mniej bo to nie prostopadłościan, ale bricków ma mniej więcej tyle bo tam są nie tylko 2x4 ale teź mniejsze. Licząc średnią cene klocka 0.60 groszy to 32 400 zł.

btw. Całkiem spoko ten Autodesk Tinkercad.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
hippotam
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4484
Rejestracja: 14 maja 2013 19:43
Rok urodzenia: 1974
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Lego

Post autor: hippotam »

jetboy pisze:Coś darmowego od Autodeska? Czy piekło zamarzło?
Z naszej bajki: wspomniany Tinkercad, świetny Sketchbook do rysowania a dla bardziej zaawansowanych Fusion360 for personal use. W Fusion możesz m.in. zaprojektować, wyrenderować i wygenerować pliki np. do druku 3D. https://www.instructables.com/id/Parame ... usion-360/" target="_blank
A jak jesteś studentem, to w ogóle poezja - wszystkie 100+ produktów za darmo....
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Lego

Post autor: jetboy »

hippotam pisze:
jetboy pisze:Coś darmowego od Autodeska? Czy piekło zamarzło?
Z naszej bajki: wspomniany Tinkercad, świetny Sketchbook do rysowania a dla bardziej zaawansowanych Fusion360 for personal use. W Fusion możesz m.in. zaprojektować, wyrenderować i wygenerować pliki np. do druku 3D. https://www.instructables.com/id/Parame ... usion-360/" target="_blank
A jak jesteś studentem, to w ogóle poezja - wszystkie 100+ produktów za darmo....
Ale ten Tinkercad to faktycznie dla początkujących dobry program do robienia takich "rzeźb". Dla zaawansowanych niestety brakuje zaawansowanych ustawień.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ