Potrzebny kolega/ka do Lego Masters Polska, PILNIE na już.

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
doriana

Re: Potrzebny kolega/ka do Lego Masters Polska, PILNIE na ju

Post autor: doriana »

jeszcze raz witam
nie chciałam być przyczyną zamieszania, i za to przepraszam, jednocześnie dziękuję. Sama też posiadam
poczucie humoru , jaki wiem kiedy ktoś wobec mnie używa sarkazmu. Liczy się to że Wasze forum jest
skuteczne, gdyż znaleźliśmy być może kogoś do zespołu. Nie jest to pewne, bo do tego trzeba się
poznać bezpośrednio, ale szansa jest. Być może nie chciałam w swoim ogłoszeniu podać zbyt wielu
szczegółów, ale chciałam otoczyć mały parasol ochronny nad synem, przed hejtem. I jak się okazuje
częściowo miałam rację. Najważniejsze było aby znaleźć partnera do zespołu, być może to się uda, a
jak chodzi o kwestię budowania to Panowie działać będą w teamie i tu pomoc na pewno nie będzie
potrzebna. I tak się zastanawiam dlaczego tak ważny w ogłoszeniu był wiek mój, syna - to nie jest
zaproszenie matrymonialne. I dziwi mnie odrobinę sarkazm Krisa Kelvin, który jakoś też wieku nie
podaję i nie mam dostępu do jego portfolio, a piszemy w sumie w jednym temacie - lego. Ja postrzegam tą
pasję jak sztukę, i każdy z budowniczych jest jak malarz, dlatego buduje się z reguły solo. Ale każdy
ma prawo do własnego zdania. Sztuka może mieć różnorakie inspiracje, i jest wykonywana w odmiennych
warunkach. Poza tym jeśli którykolwiek z rozmówców ma więcej pytać - kontakt do mnie jest już podany,
zapraszam, możemy się i poznać i porozmawiać.
od siebie też życzę powodzenia i do usłyszenia być
może z niektórymi ;-)
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Potrzebny kolega/ka do Lego Masters Polska, PILNIE na ju

Post autor: Kris Kelvin »

doriana pisze: I dziwi mnie odrobinę sarkazm Krisa Kelvin, który jakoś też wieku nie
podaję
Ale rok urodzenia jest podany pod moim ślicznym zdjęciem z avatara.
Czy jak napiszę 2020-1976=...
To czy to będzie pomocna informacja czy kolejny z moich rodzajów sarkazmu?
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Potrzebny kolega/ka do Lego Masters Polska, PILNIE na ju

Post autor: jetboy »

Natomiast "portfolio" każdego członka stowarzyszenia jest dostępne na naszej stronie pod adresem http://zbudujmy.to/czlonkowie" target="_blank . W przypadku Krisa tutaj: http://zbudujmy.to/czlonkowie/kris-kelvin/" target="_blank (niech nie przestraszą popsute miniaturki, linki działają poprawnie - swoją drogą mógłbyś to Kris poprawić).

Czemu pytamy o wiek? Bo to dość istotne. Inaczej będą się dogadywać rówieśnicy, inaczej para mieszana. Zupełnie inaczej tez budują. Troszkę tego już tu widzieliśmy.

Życzę powodzenia w castingu i w programie!
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
doriana

Re: Potrzebny kolega/ka do Lego Masters Polska, PILNIE na ju

Post autor: doriana »

Jetboy. Kris , zgodzę się ze wszystkim co zostało napisane. Macie tu swoje portfolia, mój syn nie ma, bo jest siedemnastolatkiem. I mimo młodego wieku dostał zaproszenie do udziału w LM. W moim mniemaniu style warto łączyć - zwłaszcza w budowaniu klocków, gdzie poszczególne elementy mogą się różnić , a powstaje z nich jakaś niesamowita budowla, jak ta w Londyńskim sklepie lego. Są owszem osoby, które nie są w stanie stworzyć zespołu, ale chyba to bardziej nastawienie i charakter - a nie wyłącznie wiek. Wydaje mi się iż Stevie Jobs tworzył nie patrząc w metrykę, a na umiejętności, i jak sądzę na wyobraźnię połączoną ze spełnieniem marzeń. W tym momencie nagradzacie tylko siebie nawzajem, dość wąskie grono może naprawdę docenić Waszą inwencję twórczą, a sądzę że można na to popatrzeć szerzej. Jako osoba która długo robiła w branży reklamowej - widzę w tym świetną okazję do promocji. Pamiętam jedną z imprez w Wawie, wystawa w bibliotece w jednej z galerii. Byliśmy tam, syn kręcił film na ten temat. Jednak na samo wręczanie nagród za najlepsze budowle nie zaproszono publiczności. Wszystko tajne przez poufne. Uważam że to błąd, to tak jakbyście wstydzili się tego co robicie - tzn.w moich oczach. Zamiast być dumnymi, a jako dorośli dajecie też przykład młodym ludziom i dzieciaczkom, moglibyście być ich idolami. Jednak tak się nie dzieje, nie mam pojęcia dlaczego. Ja jestem dumna z hobby mojego syna, jego pasji i zaangażowania - dlatego piszę do Was z przyjacielską dłonią. Pewnie nie wiele to zmieni w Waszym nastawieniu, ale pomyślcie o tym.
i dla zaspokojenia Waszej ciekawości wysyłam link do filmu z castingu LM wykonanego przez mojego syna, który nie tylko buduje, kolekcjonuje, ale i filmuje, montuje dźwięk - obraz, efekty specjalne, prowadzi swój kanał na YT, a ma na ten moment lat siedemnaście ;-) LINK DO FILMU - https://www.youtube.com/watch?v=WEu_GFu8RkM" target="_blank
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Potrzebny kolega/ka do Lego Masters Polska, PILNIE na ju

Post autor: Kris Kelvin »

No więc gdyby syn jakoś się bardziej tym zainteresował, zarejestrował na forum, napisał, że chce nakręcić filmik o wystawie, bo jest młodym zdolnym jutuberem to zapewne wszyscy by powiedzieli - A kręć młody człowieku.
A kiedy w imieniu syna (17 letniego, spory bombelek) przemawia jego mama to, no wyszło jak wyszło :D
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Potrzebny kolega/ka do Lego Masters Polska, PILNIE na ju

Post autor: goldsun »

doriana pisze:W tym momencie nagradzacie tylko siebie nawzajem, dość wąskie grono może naprawdę docenić Waszą inwencję twórczą, a sądzę że można na to popatrzeć szerzej.
To hobby jest niszowe, podobnie jak modelarstwo i jeszcze kilka innych.
Nie zmienimy tego i nie wierzę, że zmieni to ten program w tv.
To jest hobby które wymaga czasu, cierpliwości, wyobraźni i kosztów finansowych (chyba, że ktoś będzie się tylko wirtualnie bawił).
Jeśli jeden model powstaje np. rok, obejrzy go ileś osób, ale pochwali/skomentuje max kilkadziesiąt (i to byłaby bardzo wysoka liczba), to znaczy, że nikt z nas nie robi tego dla sławy itp.
doriana pisze: Jako osoba która długo robiła w branży reklamowej - widzę w tym świetną okazję do promocji.
J.w. Tylko my tego nie robimy dla sławy/promocji/reklamy. Budujemy bo lubimy.
Jednocześnie, co roku organizujemy po 5-6 wystaw w całej Polsce, przez którą przewija się po kilkadziesiąt tys. osób.
...
i to wszystko w ramach hobby, w ramach swojego wolnego czasu, a nie pracy, którą każdy z nas ma osobno.
doriana pisze:Pamiętam jedną z imprez w Wawie, wystawa w bibliotece w jednej z galerii. Byliśmy tam, syn kręcił film na ten temat. Jednak na samo wręczanie nagród za najlepsze budowle nie zaproszono publiczności. Wszystko tajne przez poufne. Uważam że to błąd, to tak jakbyście wstydzili się tego co robicie - tzn.w moich oczach.
Eeee ... BHs? to chyba jego wystawa. ;-)
Ze swojego doświadczenia powiedziałbym, że czasami przy organizacji takiej wystawy jesteśmy tak zarobieni i pod koniec tak zmęczeni, że możemy na coś w ogóle nie zwrócić uwagi.
Chociaż raczej staramy się publicznie nagradzać za różne modele/konkursy. Jest cały dział na forum z takimi akcjami.
doriana pisze:Zamiast być dumnymi, a jako dorośli dajecie też przykład młodym ludziom i dzieciaczkom, moglibyście być ich idolami. Jednak tak się nie dzieje, nie mam pojęcia dlaczego.
Bo to jest hobby, które wymaga. Po prostu. I sporo osób się nudzi. Nawet wśród nas są osoby, którym się odechciewa.
Młodsze osoby są przyzwyczajone, że musi być szybko, musi się ruszać itp. - czyli inaczej niż przy takim hobby.
Kiedyś patrzyliśmy podczas wystaw - ile czasu zazwyczaj osoby spędzają oglądając jakieś nasze makiety ... jeśli to były minuty, to był sukces.
I tak to widzimy - coś powstaje budowane żmudnie, długo, wielokrotnie poprawiane, a większość osób popatrzy przez 15 sekund i najwyżej powie, ze "fajne".
Filmiki na jutubie mają większy odzew zwrotny, niż nasze modele na wystawach (i nie piszę w ten sposób, ze przy takich filmach nie trzeba się narobić, tylko, że odzew jest inny). Dlatego większość z nas ... "olewa potencjalny rozgłos" i na niego nie liczy, jednocześnie bardzo mocno liczymy ile musimy na coś zużyć czasu i czy na pewno jest sens. ;-)
doriana pisze:Ja jestem dumna z hobby mojego syna, jego pasji i zaangażowania - dlatego piszę do Was z przyjacielską dłonią. Pewnie nie wiele to zmieni w Waszym nastawieniu, ale pomyślcie o tym.
[/quote]
Wszystko zależy od tego, co ktoś chce osiągnąć - po co coś robi.
Większość z nas to osoby w okolicy 30-40tki - nie potrzebujemy "uznania". My po prostu lubimy pobudować i równie dobrze, możemy budować "do szuflady".
Jeśli syn jest zaangażowany i to sprawia mu frajdę - tylko pogratulować i niech robi to dalej. Ale 17latek podchodzi do wielu rzeczy inaczej niż 40latek.

A wracając do tematu - biorąc pod uwagę, że jakieś doświadczenia z tv/radiem/prasą też mamy ... ja się od tego typu programów trzymam z daleka. Wystarczająco często łapałem się za głowę, jak czytałem wydrukowane coś, co podobno sam powiedziałem/napisałem (i wiedziałem, że wcale tego nie powiedziałem). ;-)
Jeżeli syn robi filmiki i publikuje na jutubie, to nie za bardzo rozumiem tej obawy przed hejtem (i to akurat na forum, na którym można zostać anonimowym jak widać). Prędzej hejt może go spotkać po wystąpieniu w tym programie IMHO.
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
BHs
Posty: 1723
Rejestracja: 24 lut 2015 21:03
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Ożarów w konstelacji mazowieckiej

Re: Potrzebny kolega/ka do Lego Masters Polska, PILNIE na ju

Post autor: BHs »

Ehhh wywołany do tablicy... Wystawa w Spotykalni, ad kwestii konkursu - konkurs na bazie zgłoszeń-ankiet, policzenie głosów itd. zajęło czas, wręczenie nagród po zamknięciu, fakt, ale lista zwycięzców była na fb.
Proszę wziąć pod uwagę, że taka akcja nie jest powszechną praktyką, dwa to kwestia wewnętrzna organizatora. Dalej, zaraz po była rozbiórka, a na niej nie dopuszczamy osób z zewnątrz.
Co do transparentności, to pomijając powyższe i że głosy liczone we 2-3 osoby (sam bym się w liczeniu zakopał), to karty z typami mam pewnie nadal pod biurkiem.
Można sprawdzić :-), i tak jak było od początku mówione, mój Tatooine może i brał udział, nawet miał szeroki odzew, ale nagroda z definicji nie była dla niego przeznaczona.
Teraz też był konkurs budowlany na fb z nagrodami, tym razem dla gości z zewnątrz. Z regulaminem, jury, itp. Itd.
Zakładam, że z tego nie muszę się tłumaczyć?
Żaden mój klocek LEGO (jeszcze) nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.
Awatar użytkownika
marki
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3173
Rejestracja: 17 sty 2014 13:42
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Potrzebny kolega/ka do Lego Masters Polska, PILNIE na ju

Post autor: marki »

Brawo Goldsun :)
***** ***
___________________________________
Marek do garów, Ania do klocków! :)
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Potrzebny kolega/ka do Lego Masters Polska, PILNIE na ju

Post autor: glaz_pimpur »

Droga Dorianko,
Jako ojciec także siedemnastolatka wiem, że jak taki coś chce, to sam se załatwi. Co najwyżej wyciągnie ręce po kasę. Dlatego zastanawiam się, czy to na pewno on jest zainteresowany udziałem w programie, a nie np. Ty. Może zamiast kryć się za nim sama wystartujesz w programie? W takim wypadku zgłaszam się na ochotnika jako para. Jestem z Warszawy, i skoro masz siedemnastolatka to prawdopodobnie jesteśmy w podobnym wieku. I w przyszłym tygodniu mam wolną chatę. Moglibyśmy się spotkać i coś nakręcić
Z poważaniem
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Potrzebny kolega/ka do Lego Masters Polska, PILNIE na ju

Post autor: Stelario »

BTW. W Australii w 1 sezonie startował bardzo dobry Afol z babcią i szło im całkiem nieźle. :)
ODPOWIEDZ