Wirtualna oś obrotu

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
kwantyl
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2020 16:10
Rok urodzenia: 1979

Wirtualna oś obrotu

Post autor: kwantyl »

Cześć
To moja pierwsza wiadomość. Lego zawsze lubiłem, teraz jestem już trochę większy i nadal lubię... Teraz trochę razem składamy z synem. Ja próbuję (jak za młodu) jakieś samochody, mniej lub bardziej skomplikowane. Ale myślę, że Wy składacie więcej i lepiej :)

Ale do rzeczy. Chciałbym zbudować samochód z "wirtualną osią obrotu" (o ile to dobre tłumaczenie). Znalazłem kilka rozwiązań w sieci, jednak najlepsze, które mi odpowiada (wielkość oraz "skuteczność" rozwiązania - tzn wychylenie koła do przodu i do tyłu jest chyba najmniejsze) to takie jak na zdjęciu. Mój problem polega na tym, że nie wiem jak "wyprowadzić" sterowanie. Chciałbym to przenieść gdzieś na tył samochodu (chodzi mi o sterowanie ręczne) - na zdjęciu pierwszym to oś z czerwonym klockiem. To, co wymyśliłem (na zdjęciu drugim) nie zdaje egzaminu, gdyż wymaga dużej siły (przełożenia są nie takie i sterować się płynnie nie da). To, co znajdowałem w sieci mam wrażenie będzie się sprawdzać w dużych konstrukcjach, ja natomiast chciałbym zbudować jakiś nieduży samochód osobowy, więc nie bardzo jest miejsce (zarówno jeżeli chodzi o wysokość jak i wielkość (przód tył) konstrukcji)... No i tu prośba do Was, czy macie jakieś pomysły, albo widzieliście jakieś rozwiązania. Czyli reasumując: baza sterowania jak na zdjęciu i sposób przeniesienia sterowania w sposób, który będzie zajmował jak najmniej miejsca. Ewentualnie jakieś inne rozwiązania o podobnych rozmiarach...
Dziękuję i pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Wirtualna oś obrotu

Post autor: SERVATOR »

ODPOWIEDZ