Problem z dyferencjałem

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Waydi
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2020 21:07
Rok urodzenia: 1986

Problem z dyferencjałem

Post autor: Waydi »

Czołem!
Po pierwsze witam wszystkich. Od niedawna wróciłem (po prawie 20 letniej przerwie) do budowania modeli LEGO TECHNIC. Zdecydowałem się zmontować model napędzany 3 silnikami L za pośrednictwem dyferencjału. Problem w tym, że jedno koło obraca się bez problemu, a drugie ledwo "załapuje" i to w sytuacji bez obciążenia. Kupiłem nawet nowy dyferencjał, ale problem nadal występuje. Zaczynam już zastanawiać się czy to nie problem ramki w której zainstalowany jest dyferencjał, ale brzmi to dość absurdalnie.
Mieliście kiedyś podobny problem? Będę wdzięczny za podsunięcie rozwiązania. Z góry dziękuję!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z dyferencjałem

Post autor: tybort »

Na sucho, jak na tym drugim zdjęciu, też źle działa?
Czy w twoim podwoziu nie ma jakiś dodatkowych oporów po jednej ze stron? Ściśnięte klocki na osi albo coś ocierającego o koło?
Awatar użytkownika
adijedi
Posty: 74
Rejestracja: 07 lut 2017 00:43
Rok urodzenia: 1988

Re: Problem z dyferencjałem

Post autor: adijedi »

odczep tą czarną ramkę z białym "beam"em (ta biała belka na 3 piny), następnie odczep koła a zamiast ich włóż długie ośki

...puść napęd i sprawdź gdzie są opory, gdzie co przeskakuje
Waydi
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2020 21:07
Rok urodzenia: 1986

Re: Problem z dyferencjałem

Post autor: Waydi »

Czołem!

Rozebrałem całość, złożyłem ponownie i na razie wszystko jest OK. Dołożyłem jeszcze jeden silnik L (łącznie 4 sztuki) i na drugim biegu na BuWizz śmiga jak szalony. Na razie bez karoserii, która pewnie dorzuci sporo wagi, ale radzi sobie całkiem sprawnie. Dzięki za pomoc na tym etapie.
ODPOWIEDZ