Gablota z wnęki

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Gablota z wnęki

Post autor: syzygy »

Mam taką wnękę pod wnęką na tv z karton gipsu (nie mój pomysł, kupiłem mieszkanie z takim czymś i nie było już czasu/kasy/sił i ochoty na modyfikacje, bo mieszkanie było już po remoncie) i tata wpadł na pomysł, że mógłbym to sobie oszklić. Chodzi mi tylko o tą bezpośrednio pod tv, te po bokach to raczej będą na inne rzeczy ;) Trzeba byłoby tylko kupić szyny, przykręcić i zamówić szyby na wymiar. Macie pomysł, gdzie takie szyny do gabloty mógłbym dostać?

Obrazek
Awatar użytkownika
gmkkk

Re: Gablota z wnęki

Post autor: gmkkk »

Castorama , OBI itp?

Możesz popytać w sklepach z akcesoriami meblowymi.

Jeśli budżet Ci pozwala Komandor?
Ostatnio zmieniony 02 mar 2020 06:58 przez gmkkk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7485
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: Gablota z wnęki

Post autor: Benny80 »

Nie wiem skąd jesteś (dlaczego nie piszecie tego w profilu?), ale szyby lepiej zamów u lokalnego szklarza (4-5mm), bo to musi być szkło hartowane, więc nie wiem, czy w markecie na wymiar to dostaniesz. I wypadało by od razu zrobić (szklarz) otwory pod jakąś rączkę/uchwyt do przesuwania. Do tego zrobiłbym od razu szklaną półkę w połowie wysokości tej wnęki.

Tańszą opcją, którą sam ogarniesz, jest poliwęglan (polikarbonat) zamiast szkła (nie pleksiglas - szybko się starzeje, żółknie i matowieje). Nawet półka jest do ogarnięcia, tylko grubość 6-8mm była by już wskazana. Możesz arkusz sam przyciąć (nożem, potem wyłamujesz, krawędź na ciepło opalarką wygładzasz), wywiercić otwory pod uchwyt, itd. Szukaj lokalnie lub na allegro.

Za szyny możesz użyć aluminiowy profil z marketu/allegro w kształcie |_|, taki do taśmy LED, klejony na taśmę dwustronną u góry i dołu wnęki. Nie chodzi to lekko, ale jest tanie i w razie czego pozwala dostać się do środka.
Ten profil od razu możesz użyć do zrobienia oświetlenia z taśmy LED, skoro zaraz obok masz zasilanie (TV).
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gablota z wnęki

Post autor: syzygy »

Dziękuję, bardzo konkretne porady :)
Dodam zaraz miejsce zamieszkania.
Awatar użytkownika
adijedi
Posty: 74
Rejestracja: 07 lut 2017 00:43
Rok urodzenia: 1988

Re: Gablota z wnęki

Post autor: adijedi »

a może to zadecydowało o wyborze mieszkania ;) wnęka na zestawy lego
Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gablota z wnęki

Post autor: syzygy »

Haha, nie.. Na początku nam się nie podobała, ale jakoś ją zaadaptowaliśmy ;)
..chociaż klocki stały tam jako pierwsze... jak jeszcze nie było żadnych mebli itp. ;D

Obrazek
ODPOWIEDZ