Lego City Magazyn 7/2020 - jakość klocków

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
qwerty129

Lego City Magazyn 7/2020 - jakość klocków

Post autor: qwerty129 »

Niedawno zakupiłem Lego City Magazyn nr 7 2020 r. z dołączonym nurkiem i rekinem. Spotkał mnie mały zawód, gdyż okazało się, że jest coś nie tak z głową rekina. Na początku myślałem, że element się porysował, ale jak się bliżej przyjrzałem, to zauważyłem, że poprzez nadruk oczu i poniżej biegnie linia przez sam środek i schodzi dalej pod kątem w dół głowy. Wygląda na ślad łączenia form. Nie mam aparatu, aby zrobić zdjęcia, ale może sam opis wystarczy. Czy ktoś miał podobny problem?
Szczerze pisząc, to nie spodziewałem się takiej wpadki po elementach LEGO.
Awatar użytkownika
rutek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2699
Rejestracja: 15 maja 2013 07:05
Rok urodzenia: 1970
Kontakt:

Re: Lego City Magazyn 7/2020 - jakość klocków

Post autor: rutek »

qwerty129 pisze:nie spodziewałem się takiej wpadki po elementach LEGO.
Przyzwyczajaj się...
________________________________________________________________
Nie pytaj Co ZT może zrobić dla Ciebie. Zapytaj co Ty możesz zrobić dla ZT!
BRICKSHELF FLICKR
Awatar użytkownika
qwerty129

Re: Lego City Magazyn 7/2020 - jakość klocków

Post autor: qwerty129 »

Chyba będę musiał się przyzwyczaić. Od kilku lat obserwuję obniżający się poziom jakości klocków Lego - jak się porówna do elementów z lat 90, to widać, że zamiast progresu (który powinien wynikać z rozwoju techniki) mamy regres.
Na przykład na studach notorycznie znajduję białe punkty (takie kropeczki), jak mniemam, są to ślady po wlewie (wtrysku) tworzywa - taka rzecz w latach 90. praktycznie nie występowała.
Jak tak dalej pójdzie, to poziom zjedzie do poziomu chińskich kopii.
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Lego City Magazyn 7/2020 - jakość klocków

Post autor: Stelario »

qwerty129 pisze: Jak tak dalej pójdzie, to poziom zjedzie do poziomu chińskich kopii.
Pod kilkoma względami to już od dawna jest poniżej.
Białe klocki LEGO są białe tylko przez chwilę innych firm przez dziesiątki lat.
Nadruki w Chińskich oryginałach są robione na złożonej figurce przez co wzorek z torsu jest zawsze idealnie spasowane z nogami.
Klocków firm 3 nie kupuje ale raczej nie kojarzę żeby mieli wspomniane kropki na studach w innych kolorach.
Awatar użytkownika
qwerty129

Re: Lego City Magazyn 7/2020 - jakość klocków

Post autor: qwerty129 »

Jeżeli chodzi o białe klocki Lego, to już w latach 90. szybko żółkły, zaś czerwień blakła.
Czyli widać Lego leci na masówkę - podobnie zresztą jak inne firmy zabawkarskie, które wcześniej były synonimem wysokiej jakości - jak na przykład pewna firma na M, która produkuje resoraki - ja się na tym nie znam, ale tam też kolekcjonerzy narzekają na jakość współczesnej produkcji.
Jak widać jest to znak czasu.
Awatar użytkownika
rutek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2699
Rejestracja: 15 maja 2013 07:05
Rok urodzenia: 1970
Kontakt:

Re: Lego City Magazyn 7/2020 - jakość klocków

Post autor: rutek »

Kilka dni temu podczas rozbierania moca, 3 brązowe klocki rozpadły się mi w rekach.
________________________________________________________________
Nie pytaj Co ZT może zrobić dla Ciebie. Zapytaj co Ty możesz zrobić dla ZT!
BRICKSHELF FLICKR
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Lego City Magazyn 7/2020 - jakość klocków

Post autor: Kris Kelvin »

Brązowe klocki to jest jakiś dramat. Tak samo jak dark red. Pękają na potęgę. Żadne inne kolory tak nie mają.
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Lego City Magazyn 7/2020 - jakość klocków

Post autor: goldsun »

Kris Kelvin pisze:Brązowe klocki to jest jakiś dramat. Tak samo jak dark red. Pękają na potęgę. Żadne inne kolory tak nie mają.
Dark tany też (albo jakiś taki kolor pomarańczowawy). I takie srebrne, ale nie zwykłe srebrne, tylko "posrebrzane". Miałem (bo chyba wyrzuciłem) ileś serków dark tan, które się porozpadały na pół. Gdzieś chyba nawet zdjęcie miałem, bo zrobiłem i chyba nawet wysłałem do Lego.
Brązowe - ostatnio, robiąc porządki, zacząłem trochę sortować różne klocki, które leżały od dłuższego czasu i czekały ... i znalazłem 3 tile 1x4 brązowe, z których odpadły boki - nie były do niczego przyczepione, po prostu leżały sobie luzem i się rozpadły od leżenia. Ale już mi się nie chce robić zdjęć - do kosza i olać temat.
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Lego City Magazyn 7/2020 - jakość klocków

Post autor: Kris Kelvin »

No ja akurat się z innymi przypadkami pękania w innych kolorach nie spotkałem. Ale te dwa to po prostu nagminnie. Wystarczy mocniej separatorem nacisnąć i trzask.
A sortowałem/rozdzielałem ostatnio sporo klocków w najróżniejszych kolorach. Może mam pecha, ale coś z tymi kolorami jest mocno nie tak.
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Lego City Magazyn 7/2020 - jakość klocków

Post autor: Jaskier »

Mi ostatnio dwie zaokrąglone na rogu płytki 3x3 pękły. Jedna podczas odpinania separatorem, ta druga nie pamiętam, ale pewnie też.
Notorycznie jakiiś brązowy klocek pęka, serki niestety tak samo. Co prawda jeszcze żaden mi na pół się nie rozleciał, ale mam masę nadpękniętych u dołu.
ODPOWIEDZ