LEGO MINDSTORMS Home Edition software updates

Aktualności ze strony WWW zbudujmy.to oraz inne wiadomości
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

LEGO MINDSTORMS Home Edition software updates

Post autor: jetboy »

Important update regarding LEGO® MINDSTORMS® EV3 Home Edition software!
In fall 2019, Apple are due to release their latest v10.15 update to the Mac operating system, called Catalina. This update will no longer support 32-bit applications, including Silverlight, on which EV3 Home Edition is built. This means that our current EV3 Home Edition software will no longer work for Mac users who upgrade to Catalina.
In light of this move away from Silverlight, the current EV3 Home Edition software will be replaced with a completely new software application featuring a coding language based on Scratch. The new application will be named LEGO® MINDSTORMS® Home. LEGO Education has also decided to replace the current LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 Lab software and EV3 Programming App with a completely new app, called LEGO MINDSTORMS Education EV3 Classroom.
---
Release roadmap
October 2019 --> Pre-release of new LEGO® MINDSTORMS® Home for macOS
• Limited functionality; no Hero robot missions, no support for Ultrasonic and Gyro sensors, USB connection only, EN-US language only
November 2019 --> Full release of new LEGO MINDSTORMS Home for macOS
• Hero robot missions, support for Ultrasonic and Gyro sensors, Bluetooth connection, available in 10 languages
Spring 2020 --> Full release of new LEGO MINDSTORMS Home for Windows 10
• Same functionality as for macOS, available in 10 languages --> Full release of new LEGO MINDSTORMS Home for iOS and Android tablets
---
What will happen to the current LEGO MINDSTORMS EV3 Home Edition software?
From August 2020, we will no longer support the current EV3 Home Edition software for macOS. Users will still be able to download the software on LEGO.com/MINDSTORMS, but we will no longer provide updates and bugfixes.
Retiring operating systems (not supported by the new LEGO MINDSTORMS Home software application)
· Windows 7 (not supported by Microsoft from Jan 2020)
· Windows 8 (not supported by Microsoft since Jan 2018)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
JaKo8
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2020 13:21
Rok urodzenia: 1988
Kontakt:

Re: LEGO MINDSTORMS Home Edition software updates

Post autor: JaKo8 »

Cześć

Nie wiem, czy to dobre miejsce na pytania, więc przepraszam za ewentualny spam. Chciałem zapytać, czy taki zestaw Lego Mindstorms będzie odpowiedni dla ośmiolatka? Szukam kreatywnego i edukacyjnego prezentu dla syna. Zastanawiam się także nad zajęciami z robotyki, np. w szkole tego typu: http://go4robot.pl/" target="_blank
Syn lubi budować z Lego, ale też trochę spędza czasu przed komputerem. Chciałem mu pokazać, że można trochę inaczej spędzić czas, łącząc te pasje.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: LEGO MINDSTORMS Home Edition software updates

Post autor: jetboy »

Dla 8 latka tomoim zdaniem zbyt zaawansowane. Bardziej Boost. Na przyszłosc - jest oddzielny dzial do zadawania pytan.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: LEGO MINDSTORMS Home Edition software updates

Post autor: goldsun »

jetboy pisze:Dla 8 latka tomoim zdaniem zbyt zaawansowane. Bardziej Boost.
+1

A przed zapisaniem syna do jakiejś tego typu "szkoły", wysłałbym go najpierw na tego typu darmowe zajęcia - zazwyczaj ktoś/gdzieś takie organizuje co jakiś czas - wtedy można ocenić czy faktycznie jest sens.
Zresztą - sprawdziłbym też czy w szkole podstawowej, albo pobliskim domu kultury tego typu zajęć nie ma, zanim poszedłbym na zajęcia płatne.
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
JaKo8
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2020 13:21
Rok urodzenia: 1988
Kontakt:

Re: LEGO MINDSTORMS Home Edition software updates

Post autor: JaKo8 »

Okej, wielkie dzięki za odpowiedź! Dobrze, że zapytałem, bo byłem już zdecydowany na ten typ Lego Mindstorms (sam bym chyba się świetnie bawił tym zestawem, a nie syn).
Jasne, dzięki - poszukam. Zauważyłem, że staje się to coraz popularniejszy temat, więc na pewno będzie rozwojowy :)

Przepraszam, że tutaj pytanie zadałem. Zapamiętam, aby szukać odpowiedniego wątku.
ODPOWIEDZ