LEGO Star Wars - Escape 2 - animacja stop motion

Aktualności ze strony WWW zbudujmy.to oraz inne wiadomości
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

LEGO Star Wars - Escape 2 - animacja stop motion

Post autor: Kalais »

UPDATE:
Cześć,
na początek chciałem podziękować wszystkim, którzy wsparli mój projekt! Jesteście mega :)

A teraz do sedna tego posta - zdecydowałem się zwrócić wszystkie wpłaty.

10-ciu wspierających wpłaciło w sumie $257 USD. To 4% tego co chciałem uzbierać i uważam, że było by nie fair zatrzymanie tej kasy. Po opłatach i podatkach dostałbym z połowę tej sumy. Takie pieniądze w żaden sposób nie przyspieszą prac nad filmem, a jeśli chodzi o sprzęt to większość udało mi się zdobyć. Jedyne czego teraz potrzebuje to czas.

Oczywiście nie porzuciłem Escape II. Film powstanie :) Bez budżetu będzie ciężko. Prawdopodobnie zrezygnuję z wielu scen i będzie nakręcony w mniejszej ilości klatek na sekundę, aby przyspieszyć cały proces i zrobić go najtaniej jak się da. Czyli klasyka polskiego kina ;)

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć film w mniej bezpośredni sposób to prośba o kupowanie klocków w moim bricklinkowym sklepie. Duża część zarobków ze sklepu idzie na produkcję Escape II.

Link do bricklinka - https://store.bricklink.com/Kalais" target="_blank

Dzięki za wsparcie,
pozdrawiam,
Dominik aka Kalais

P.S. Wszyscy którzy wsparli projekt na Indiegogo dostaną stałe 10% zniżki przez 6 miesięcy (do 1 lipca 2019) na pojedyncze klocki LEGO w moim sklepie. W celu uzyskania kuponu proszę wysłać maila na bricks@kalais.net" target="_blank" target="_blank z emailem i nazwiskiem użytym do donacji na Indiegoo oraz nazwą konta na bricklinku. Dzięki raz jeszcze!

----

Obrazek

Cześć,
może niektórzy z Was pamiętają, że poza budowaniem MOCy uwielbiam robić brickfilmy, czyli animacje poklatkowe z LEGO.

Zawsze chciałem nakręcić jakąś dłuższą historię ze świata Gwiezdnych Wojen, ale brickfilmy są bardzo czasochłonne. Ale marzenia trzeba spełniać! :) Więc wreszcie zdecydowałem się wcielić w życie plan o którym myślałem już od dosyć dawna.

Chcę rzucić pracę na około 2 miesiące i zająć się tylko i wyłącznie tworzeniem (i ukończeniem) filmu do którego prace zacząłem już ze 2 lata temu.

Aby to zrobić otworzyłem kampanię crodwfundingową na Indiegogo i zbieram fundusze na tą animację.

Właściwie wszystkie istotne informacje, teaser/trailer oraz wiele ciekawych materiałów jest zawartych w filmie promocyjnym do kampanii więc najlepiej od niego zacząć. Jest w (łamanym ;)) angielskim, ale można włączyć polskie napisy (ikonka w prawym dolnym rogu). Jak ktoś woli czytać niż oglądać to na końcu posta jest też ściana tekstu.

LINK DO INDIEGOGO:
https://igg.me/at/escape2" target="_blank

INFO CO DO PŁATNOŚCI:
Na tym Indiegogo płatność jest zwykłą kartą (nie musi być kredytowa), zwykła polska karta płatnicza z logiem VISA lub Mastercard styknie. To też nie są już czasy jakiś kosmicznych przewalutowań i kosmicznych opłat, i np. za to minimalne wsparcie 1 USD ściągnie z karty około 3,70zł. Nie ma żadnych dodatkowych opłat itp. To zwykła operacją kartą.

TROCHĘ OBRAZKÓW:

Przykładowa scenografia:
Obrazek
Obrazek

Testowe ujęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wycinek storyboardu:
Obrazek

A oto i ściana tekstu:

STRESZCZENIE
Escape – Episode II to duża fanowska produkcja z Gwiezdnych Wojen. To animacja LEGO wykonana w technice poklatkowej z totalnie nową historią z odległej galaktyki. Siły Imperium prowadzone przez Dartha Vadera ścigają Rycerza Jedi, który przetrwał Wielką Czystkę Jedi. Film jest pełny wspaniałych przygód z rebeliantami, Imperium oraz łowcami nagród. Całość dopełniają piękne lokacje i statki kosmiczne. Spotkasz tam zarówno dobrze znane postaci jak i zupełnie nowych bohaterów.

Historia jest opowiedziana przy pomocy epickich ujęć w niesamowitych sceneriach z klocków LEGO zbudowanych specjalnie na potrzeby filmu oraz obfituje w dynamiczne sceny akcji.

Animacja będzie dostępna bezpłatnie do obejrzenia na YouTube.

Proces preprodukcji jest już na ukończeniu i teraz animacja wchodzi w etap produkcji (czyli zdjęć) i szuka funduszy na platformie crowdfindingowej Indiegogo.

AUTOR
Dominik Skarbek-Kruszewski vel Kalais to zawodowy grafik, projektant, fotograf i filmowiec. Jest też ogromnym fanem Gwiezdnych Wojen i klocków LEGO. Przy użyciu tych ostatnich tworzy autorskie modele, makiety i animacje. Ma już na swoim koncie wiele filmów w technice poklatkowej, w tym również wykonane na zlecenie firmy LEGO. Jego prace można zobaczyć na The LEGO Batman Movie DVD/Blu-Ray, YouTube, blogu LEGO, LEGO Life App i nawet ich fragmenty były wyświetlane na budynkach miasta Ninjago City w kinowym The LEGO Ninjago Movie.

FINANSOWANIE
Dominik zaczął ten projekt 2 lata temu. Animacja poklatkowa jest bardzo czasochłonna. Poza procesem preprodukcji (scenariusz, storyboard, animatic, zaprojektowanie wyglądu wszystkich elementów pojawiających się na ekranie, zbudowanie scenerii itd.) trzeba wykonać tysiące zdjęć składających się na animację. Zazwyczaj kilka sekund animacji zabiera cały dzień. Czas trwania Escape – Episode 2 to około 10 minut i ukończenie filmu w godzinach po pracy zajęłoby następne 2-3 lata...

Dlatego Dominik chce rzucić pracę na 1-2 miesiące i spędzić cały uzyskany w ten sposób czas na ukończenie animacji.

Pieniądze z crowdfundingu będą też przeznaczone na lepszy aparat i obiektyw, profesjonalny program wspierający animację poklatkową, dodatkowe oświetlenie oraz klocki LEGO do wykończenia scenografii.

LINKI
Indiegogo – https://igg.me/at/escape2" target="_blank
Ostatnio zmieniony 21 gru 2018 10:17 przez Kalais, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Animacja LEGO Star Wars w potrzebie ;)

Post autor: Kalais »

Pierwsze artykuły o moim projekcie się pojawiają :)
https://nolifestyle.com/escape-episode-ii/" target="_blank
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Animacja LEGO Star Wars w potrzebie ;)

Post autor: Kalais »

Na drugim forum są jakieś wątpliwości co do wpłat z polskich środków, więc wklejam i tutaj wyjaśnienie jak to działa.

To jest dokładnie ten sam typ płatności jak w oficjalnym LEGO Shopie, kropka w kropkę. Wpisuje się imię i nazwisko z polskiej karty płatniczej (ze znaczkiem VISA lub MasterCard), i cyferki, i już. Działają też te różne karty wirtualne do płatności internetowych, z kantorów internetowych itd. Generalnie powinny działać wszystkie wydawane przez polskie banki (ze znaczkiem VISA lub MasterCard).

Może być karta w złotówkach, nie ma za to dodatkowych opłat. Z tego co pytałem to najtańsze wsparcie (1 USD) zabrało jakoś 3,83 z karty, więc nawet kurs jest liczony po ludzku (pewnie zależy od banku i kursu w danej godzinie - to akurat był multibank, chyba wczoraj).

Żadne dodatkowe opłaty nie doliczają się do tego.

Nie trzeba zakładać żadnego konta ani podawać adresu itp. (chyba, że wybiera się nagrodę z wysyłką oczywiście)

Można też nawet wpłacić zupełnie anonimowo, lub pod nickiem (opcja "Other").

Obrazek
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Animacja LEGO Star Wars w potrzebie ;)

Post autor: Kalais »

I następny miły post :)
https://www.facebook.com/supertata.tv/p ... 1967829827" target="_blank
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Animacja LEGO Star Wars w potrzebie ;)

Post autor: SERVATOR »

No to, to już jest naprawdę sensowna reklama Twojego przedsięwzięcia.
https://www.eurobricks.com/forum/index. ... -far-away/" target="_blank

A z ciekawości... Pytam bo nie wiem jak działają takie zbiórki.
Co będzie jak przed zakończeniem ustalonego czasu nie zbierzesz tych 6.000 dolców? Film nie powstanie? Będziesz oddawał kasę tym co już coś wpłacili?
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Animacja LEGO Star Wars w potrzebie ;)

Post autor: Kalais »

W zależności od zbiórki.

Tutaj jest tak, że jak nie osiągnę minimum do wypłaty, czyli coś około 100-140 USD to kasa automatycznie wraca do wpłacających.

Jak uzbieram więcej, ale nie uzbieram celu, to kasa trafi do mnie i sfinansuje przynajmniej część produkcji.

Film powstanie tak czy siak, czym więcej kasy uzbieram, tym szybciej go zrealizuję. I na wyższym poziomie.

W najgorszym wypadku, czyli jak nic nie uzbieram, będę dalej działał jak dotychczas, z gorszym sprzętem, bez wsparcia programowego, po godzinach pracy, pewnie zmniejszę ilość scen i klatek na sekundę, żeby skończyć jak najszybciej. Czyli zrobię taką trochę bieda-wersję ;) Jak to w filmach - czym większy budżet tym lepszy film można wyprodukować.

Ale jeszcze mam plan awaryjny - wystawienie na sprzedaż figurek z podpisami aktorów z The LEGO Batman Movie. Są tylko takie 3 na świecie. Może ktoś będzie chętny. Wtedy też mógłbym nie pracować przez jakiś czas i kręcić film. Bo takie unikaty potrafią niezłe ceny osiągać.

Zobaczymy. Na razie niestety bardzo słabe jest zainteresowanie, może ze 100-200 osób obejrzało w ogóle film z kampanii... To jest tyle co nic, biorąc pod uwagę, że wpłatę zrobi może 1 osoba na 100.

Trochę się tego obawiałem, że bez kilkuset tysięcy followerów w social media to nie wypali, ale trzeba było spróbować i zaryzykować :) Niestety ja w social media zupełnie sobie nie radzę :P Teraz co drugi dzieciak ma kilkadziesiąt tysięcy followerów i nie mam pojęcia jak to robią...

No ale jeszcze próbuję :) Jeszcze 20 dni! :)
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Animacja LEGO Star Wars w potrzebie ;)

Post autor: Kalais »

I znowu piszą :) Zbiórka cały czas trwa! https://www.facebook.com/konfabula/post ... 9162548859" target="_blank
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Animacja LEGO Star Wars w potrzebie ;)

Post autor: Kalais »

Dzięki wszystkim za wpłaty, nadal jest jeszcze DUŻO do uzbierania. Nawet 1 USD, czyli 3,80zł, może pomóc. Z polską kartą płatniczą w złotówkach nie są naliczane żadne dodatkowe opłaty więc spokojnie można wpłacać. Za 1 USD zabierze Wam z karty około 3,80zł. Nie są to wielkie pieniądze, więc jeśli podoba Ci się ten projekt to zachęcam do wpłat! Każda złotówka się liczy!

Nakręciłem wczoraj następną testową scenę. W 12 klatkach na sekundę, zamiast docelowych 24ech. Gdyby kampania się nie powiodła rozważam nakręcenie całego filmu w takim klatkarzu dla oszczędności czasu i zmniejszenia budżetu.



P.S. Przetestowałem też przy okazji dodatkowe oświetlenie dla miecza świetlnego. Zrobiłem je z zewnętrznego światła LED umocowanego poza sceną. Nie jestem pewien czy to fajnie wygląda, bo wszędzie wpadają niebiesko-fioletowe odblaski i powstaje drobne migotanie obrazu. A co Wy o tym sądzicie?`

Obrazek
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Animacja LEGO Star Wars w potrzebie ;)

Post autor: Jaskier »

Bez.
Chyba że w scenach nocnych. Wtedy takie kolorowe światło by dobrze wyglądało.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Animacja LEGO Star Wars w potrzebie ;)

Post autor: Kalais »

Spoko. W różnych miejscach różne opinie ludzie piszą, ale większość jednak woli ze światłem. Ciekawe.

Już powoli kończę wszystkie testy i zabieram się do finalnej produkcji :)

Ale jeszcze parę spraw czeka na decyzję, jak np. wygląd głównego bohatera.

Gdy robiłem pierwszą część animacji Star Wars - Escape miałem mało klocków. Chciałem wtedy stworzyć rycerza Jedi takiego trochę kosmicznego samuraja. Powstała wersja 1. Teraz mam więcej klocków i zastanawiam się nad zmianą włosów. Co sądzicie?

Obrazek

Btw. cały czas można wspierać tą produkcję :)
ODPOWIEDZ