Kalais na Instagramie

Aktualności ze strony WWW zbudujmy.to oraz inne wiadomości
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kalais na Instagramie

Post autor: Kalais »

Żeby być na czasie otworzyłem Instagrama. Stary już jestem i nie do końca wiem o co w tym chodzi. Po instalacji apki głównie widziałem tam zdjęcia chyba jakiś blogerów i blogerek, ale ponoć LEGO dużo też tam jest :)

Jak by ktoś tego używał to zapraszam :) Będzie pewnie sporo WIPów tam, bo łatwo i szybko można to wrzucać. Podorzucam z czasem też trochę starszych MOCyków.

@thekalais
#thekalais
https://www.instagram.com/thekalais/" target="_blank

Pozdro
sekua
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1664
Rejestracja: 03 sie 2013 11:26
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Warszawa / Radom
Kontakt:

Re: Kalais na Instagramie

Post autor: sekua »

Już dodałem do obserwowanych. Ja w socialach teraz pracuję zawodowo, jakbyś miał jakieś pytania na temat np. profilu biznesowego i promowania contentu to dawaj znać.

A jak zacznę znów na serio budować, to też założę konto z moimi MOCami (będzie to już moje trzecie na insta). Zresztą o profilu Zbudujmy To! na instagramie też myślę od roku już.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kalais na Instagramie

Post autor: Kalais »

Dzięki!

Pytań w sumie mam sporo, bo nigdy mi nie szło zbyt dobrze w social media. Najbardziej mi zależy na YouTube. Ale FB czy insta też. Jak masz jakieś ciekawe tipsy to z chęcią posłucham :)
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kalais na Instagramie

Post autor: Kalais »

btw. powrzucajcie tutaj swoje insta też, to Was pośledzę. Bo znalazłem parę raptem znajomych osób tylko.
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: Kalais na Instagramie

Post autor: nori »

Ja wrzucam na Insta fotki od jakiegoś czasu, ogólnie "for fun". Śmieszne jest, jak falami nadchodzą dziwne osobniki które zaczynają mnie obserwować, np.: panie z siłowni prezentujące głównie pośladki, czy metroseksualni panowie. Zazwyczaj takie obserwacje znikają po paru dniach. ;) Sekua, jak rozumiem, to pewnie coś w formie botów itp?

Kalais moje konto to nori8studs, jak coś, serdecznie zapraszam.
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
sekua
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1664
Rejestracja: 03 sie 2013 11:26
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Warszawa / Radom
Kontakt:

Re: Kalais na Instagramie

Post autor: sekua »

Ogólnie trend na 2018 i kolejne lata pewnie będzie taki, że wciąż YouTube i influencerzy tworzący filmy o dobrej jakości będą największą siłą. Adresat jednak zaczyna coraz więcej wymagać i stąd nacisk na tę właśnie jakość. Ci znani wciąż będą he he znani i to będzie stała grupa, a za nimi długi ogon tych, którzy będą chcieli dobić do ich statusu. Ale jest nadzieja, bo odbiorcy będą wymagali coraz większej wiedzy specjalistycznej w danej dziedzinie, więc szansę będą mieć jacyś mali pasjonaci jak np. AFOLe.

Tworzenie blogów na fejsie jest obecnie słabe, zwłaszcza przy okazji najnowszych zmian algorytmu aktualności na Fb, tj. nacisk na pokazywanie postów gdzie będą interakcje, zaangażowanie, a nie żebrolajki. Tym samym np. firmy będą musiały robić nie tylko angażujące treści, ale też wydawać więcej kasy na reklamy, aby wciąż utrzymać zasięgi (w zasadzie to tutaj pewnie był główny cel zmian, ale ubrany w piękną korpomowę o relacjach).

Ale np. chcąc mieć konto biznesowe na instagramie, to musisz je połączyć ze stroną fanpage na fejsie. Dodatkowe dane o statystykach odwiedzin, płci, wieku, miast Twoich fanów, a także różne liczniki na temat Twoich postów pojawią się wtedy jak przekroczysz 100 fanów i będziesz tę liczbę stale utrzymywał. Nie wiem jak z reklamą na insta, ale tutaj pewnie bardzo ważna będzie wybrana grupa jaką określisz jako swój target. No i oczywiście reklama też powinna być dosyć fajna graficznie, aby się wyróżniała w tym instagramowym feedzie (np. fajnym przykładem na robienie fajnych reklam jest tzw. format karuzelowy na fejsie, pod ten format już sporo rzeczy zostało fajnie zrealizowanych).

A no i właśnie, tendencja ostatnich miesięcy jest taka, że ładne animacje/filmy są bardziej zapamiętywalne niż statyczne kreacje. Trzeba mieć na uwadze, że niedługo pojawiać się będzie coraz więcej treści tego typu, od prostych gifów po filmy z wielkimi budżetami. Tutaj też można fajnie wykorzystać ten format instastory, który się pojawia na górze profilu i np. opowiedzieć jakąś historię przedstawiając swoją markę, instagramowy profil LEGO robi tutaj fajną rzecz, bo się wybija na markę bardzo edukacyjną i każda z kreacji jest idealna pod dany target wiekowy.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kalais na Instagramie

Post autor: Kalais »

Dzięki Bartek. To w sumie wszystko wiem.

Głównie mnie zastanawia jak rozkręcić YT. Nie bardzo widzi mi się tworzenie czegoś na siłę (np. recenzje mają wzięcie, ale tworzenie ich mnie nie kręci).

Chciałbym po prostu robić to co lubię, czyli kręcić stop motion, i przy okazji gdzieś tam mogę trochę aktywniej podziałać w social media, ale też nie tak żebym musiał 24/7 tam siedzieć i tylko temu się poświęcać.

Wydaje mi się, że filmy mi wychodzą całkiem ok, ale subów mam ledwo 250? i oglądalność po parę tysięcy na film. A jakieś stop motion gdzie idzie ludzik przez 2 minuty, wsiada do samochodu i gdzieś jedzie i nic się w sumie nie dzieje, ani technicznie nie porywa, ani nie ma moców, ma np. 2-10 MILIONÓW wyświetleń. I tak się zastanawiam o co chodzi? :P Jest baaaaaaaaaaardzo dużo takich filmów. Staram się oglądać wszystko co wychodzi. I te najfajniej zrobione zazwyczaj mają dużo mniejszą oglądalność, ale i tak dochodzą przynajmniej do około 100-500 tysięcy. Chociaż i trafiają się perełki po 60-70 milionów wyświetleń.

I nie wiem co robię źle :P
Albo czego nie robię :P Bo ja po prostu wrzucam film na YT i na social media link do niego. I tyle. Ale jak sam napisałeś FB tnie zasięgi (a i tak nie ma prawie z czego mi ciąć, bo followersów na fejsie mam chyba tylko 150, więc i tak nic mi to nie zmienia ;) ).

Z drugiej strony nie jest to sprawa życia i śmierci :P i nie muszą oglądać moich filmów miliony, jednak fajnie by było mieć świadomość, że chociaż ludzie mają jak dotrzeć do tych filmów. Bo mam wrażenie, że po prostu mi się te filmy nie przebijają przez feedy/walle itd. Bo jak już ktoś zobaczy, to widać w statystykach, że lecą lajki itd. proporcjonalnie do wyświetleń. Dislajków jest jakiś super niski %.
Awatar użytkownika
Pan Maluśkiewicz
Posty: 11
Rejestracja: 07 lut 2019 19:23
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Kalais na Instagramie

Post autor: Pan Maluśkiewicz »

Aż taki stary nie jesteś :P
I widzę że Instagram idzie Ci nieźle :)
Myślący kreatywnie duży dzieciak robiący lego fotki
https://pan-maluskiewicz.ovh
Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Re: Kalais na Instagramie

Post autor: Fuku »

Ja jakiś czas temu założyłem Instagrama https://www.instagram.com/fukusakuu/" target="_blank (kiedyś miałem prywatnego ale mi zhackowali jacyś ruscy) i szczerze mówiąc ciężej tam z obserwujacymi niż na Flickrze. No i jest spory minus, nie można dodawać serii zdjeć z komputera (tak by w jednym poście bylo kilka zdjęć danego moca)
Awatar użytkownika
Pan Maluśkiewicz
Posty: 11
Rejestracja: 07 lut 2019 19:23
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Kalais na Instagramie

Post autor: Pan Maluśkiewicz »

Fuku napisał(a):
> Ja jakiś czas temu założyłem Instagrama https://www.instagram.com/fukusakuu/" target="_blank (kiedyś
> miałem prywatnego ale mi zhackowali jacyś ruscy) i szczerze mówiąc ciężej tam z
> obserwujacymi niż na Flickrze. No i jest spory minus, nie można dodawać serii zdjeć
> z komputera (tak by w jednym poście bylo kilka zdjęć danego moca)

Da się :) dodawać z kompa i to na kilka sposobów , prowadzę profil na insta https://www.instagram.com/pan_maluskiewicz" target="_blank i wszystkie zdjęcia dodaje z kompa :)
Myślący kreatywnie duży dzieciak robiący lego fotki
https://pan-maluskiewicz.ovh
ODPOWIEDZ