Zlot fanów Pratchetta w Nawojowej Górze

Aktualności ze strony WWW zbudujmy.to oraz inne wiadomości
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Zlot fanów Pratchetta w Nawojowej Górze

Post autor: zgrredek »

Niektórzy wiedzą, a niektórzy nie, że dwa razy w roku od pięciu lat odbywa się w Nawojowej Górze pod Krakowem Zlot fanów Pratchetta. Najbliższy odbędzie się w dniach 6-8 października. Będzie to zlot jubileuszowy - dziesiąty. Ja tych zlotów zaliczyłem już trochę. Fakt, że ostatnio prześladuje mnie fatum i kilka musiałem opuścić. No ale w tym roku się wybieram i mam nadzieję, że nic mi nie przeszkodzi. Nawet opracowałem konkurs, żeby sam siebie usidlić i żeby musieć pojechać, nawet gdyby jakieś okoliczności znów okazały się bardzo niesprzyjające. Ten konkurs to krzyżówka, ale nie taka jak kiedyś na Pyrkonie. Tym razem duuuża krzyżówka będzie wisiała na ścianie i drużyny będą odgadywać hasła. Może uda się stworzyć drużynę zbudujcową, która innym dałaby łupnia? Z mojej strony czeka Was jeszcze jedna atrakcja - będzie można zagrać w planszówkę, którą wymyśliłem, ale cały czas jest w fazie testów - "Zobaczyć Ankh-Morpork i... przeżyć". Poza tym wiele innych atrakcji, ale nie ma jeszcze oficjalnego "planu zajęć".
Na razie jest wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1268527 ... y%22%3A%22" target="_blank
Pytajcie, a odpowiedź będzie Wam dana, ale nie od razu, bo teraz lecę do roboty. ;)
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Zlot fanów Pratchetta w Nawojowej Górze

Post autor: glaz_pimpur »

Tradycyjnie mnie nie będzie. Ale tym razem mam usprawiedliwienie.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7071
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Zlot fanów Pratchetta w Nawojowej Górze

Post autor: Jaskier »

Jak ktoś nie jest zakochany w Świecie Dysku, to ma tam co szukać?
Wybrałbym się w niedzielę.

Ma to formę minikonwentu, czy raczej siedzicie przy piwie w pubie i gadacie o tym, jak cudowny jest Świat Dysku?
nisiia
Posty: 514
Rejestracja: 15 paź 2013 22:35
Rok urodzenia: 1987

Re: Zlot fanów Pratchetta w Nawojowej Górze

Post autor: nisiia »

Mogłabym się pojawić w niedziele :) podpisami się pod pytanie Jaskra
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Zlot fanów Pratchetta w Nawojowej Górze

Post autor: zgrredek »

glaz_pimpur pisze:Tradycyjnie mnie nie będzie. Ale tym razem mam usprawiedliwienie.
Jedyne wiarygodne usprawiedliwienie to by było, że leżysz na cmentarzu, a wiem, że tak nie jest. ;P
Jaskier pisze:Jak ktoś nie jest zakochany w Świecie Dysku, to ma tam co szukać?
To jest bardzo dobre miejsce, żeby się Światem Dysku zarazić.
Jaskier pisze:Ma to formę minikonwentu, czy raczej siedzicie przy piwie w pubie i gadacie o tym, jak cudowny jest Świat Dysku?
Atmosfera jest... raczej rodzinna, bo większość ludzi się zna. Ale jest bardzo otwarta na "nowych". Jest jakiś tam program, który składa się głównie z konkursów. Są konkursy z wiedzy o ŚD (np moja krzyżówka się tu łapie), albo konkurs na najlepsze przebranie (nie trzeba się przebierać jak ktoś nie lubi) (ja kiedyś wygrałem, jak przebrałem się za Bibliotekarza), albo obrosłe już w legendy Dyskowe Kalambury. Poza tym prawie cały czas gra się w planszówki, mniej więcej do czwartej rano. Do czwartej rano można też grać w Kalambury Random (te obrosły w jeszcze więcej legend ;P ) Spanie (karimaty, śpiwory) każdy przywozi ze sobą i śpi się na miejscu, czyli w Domu Gromadzkim, ale jest możliwe wynajęcie sobie kwatery gdzieś we wsi, o ile ktoś nie lubi spać na podłodze.
Poproszę o następny zestaw pytań.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7071
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Zlot fanów Pratchetta w Nawojowej Górze

Post autor: Jaskier »

To żeby tylko pograć w planszówki, to chyba mi się niezbyt opłaca.

Liczyłem, że to nieco grubsza impreza - z jakimiś fantami do zakupienia, niekoniecznie stricte Światodyskowymi, prelekcjami etc. Coś w stylu chociażby Krakowskiego Festiwalu Komiksu, który też trwa weekend na terenie jednego obiektu.

No nic, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Więcej pytań nie mam. ;)
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Zlot fanów Pratchetta w Nawojowej Górze

Post autor: jetboy »

Jaskier pisze:Liczyłem, że to nieco grubsza impreza - z jakimiś fantami do zakupienia,
Fanty to mozesz kupić w internetach, a spotkać osobiście fajnych ludzi nie. Pomijam fakt że te fanty tak naprawdę nie są Ci potrzebne :)

Ja też, tradycyjnie, po raz 10 już, nie będę :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Zlot fanów Pratchetta w Nawojowej Górze

Post autor: goldsun »

zgrredek pisze:
glaz_pimpur pisze:Tradycyjnie mnie nie będzie. Ale tym razem mam usprawiedliwienie.
Jedyne wiarygodne usprawiedliwienie to by było, że leżysz na cmentarzu, a wiem, że tak nie jest. ;P
Nie jestem pewny czy Reg Shoe by się z Tobą zgodził. ;-p
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Zlot fanów Pratchetta w Nawojowej Górze

Post autor: zgrredek »

goldsun pisze:
zgrredek pisze:
glaz_pimpur pisze:Tradycyjnie mnie nie będzie. Ale tym razem mam usprawiedliwienie.
Jedyne wiarygodne usprawiedliwienie to by było, że leżysz na cmentarzu, a wiem, że tak nie jest. ;P
Nie jestem pewny czy Reg Shoe by się z Tobą zgodził. ;-p
I tak nie zdążyłby dojść, więc jest to usprawiedliwienie. ;P
Awatar użytkownika
Johan
Posty: 177
Rejestracja: 13 gru 2015 19:57
Rok urodzenia: 1993
Kontakt:

Re: Zlot fanów Pratchetta w Nawojowej Górze

Post autor: Johan »

Jak co roku bardzo żałuję że nie dam rady się wybrać. Ale polecam w ciemno każdemu kto ma wątpliwości ;)
ODPOWIEDZ