Zbudowałem! W czym to wozić?

Aktualności ze strony WWW zbudujmy.to oraz inne wiadomości
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Zbudowałem! W czym to wozić?

Post autor: crises »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Nasze hobby to nie tylko budowanie z klocków i pokazywanie modeli na wystawach. Musimy jeszcze pomyśleć jak nasze MOCe na te wystawy dowieźć, żeby nie trzeba było za każdym razem składać ich z rozsypanych fragmentów. W tym celu co jakiś czas zamawiamy specjalne kartony, w których potem nasze dzieła jeżdżą po kraju albo bezpiecznie czekają schowane w piwnicach, garażach i na pawlaczach.

Właśnie jedno z takich kartonowych zamówień do nas dotarło, a potem zostało rozparcelowane na mniejsze paczki do rozesłania do budowniczych w całym kraju. Pakunki wielkości dwudrzwiowej lodówki albo piekarnika na pewno zadziwią nie jednego kuriera. Wyobraźcie sobie też jego minę, gdy taki wielki pakunek załadujemy na samochód jedną ręką.

Zdjęcia zrobił Benny, który zajął się też zorganizowaniem zamówienia. Gromkie "Dzięki!"

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7484
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: Zbudowałem! W czym to wozić?

Post autor: Benny80 »

To ja dodam tylko, jak to dalej wygląda 'w praniu' ;)

Każdy karton specjalnego wzoru ma zdejmowane wieko i otwierany jeden bok. To ostatnie rozwiązanie pozwala łatwo wysunąć model na miejsce ekspozycji:

Obrazek

Kartony zamawiamy w wielu różnych rozmiarach, jednak zazwyczaj jest to wielokrotność płyty bazowej (Base Plate 32x32).
Stąd wychodzi nam w podstawie 1x2 BP, 2x2 BP itd, zależnie od wielkości modelu lub makiety.

Na zdjęciu powyżej segmenty makiety kolejowej w rozmiarze 2x5 BP oraz 3x5 BP.
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Zbudowałem! W czym to wozić?

Post autor: goldsun »

Jak prać, to do końca. :-)

Obrazek
Takich kursów w przypadku wystawy w Chorzowie w zeszłym roku mieliśmy chyba ze 4. :-)
To wszystko puste kartony, po wypakowaniu modeli, które trzeba gdzieś przechować podczas trwania wystawy. :-)

Obrazek
A tak wyglądało przechowywanie. :-) Ilość potrzebnego miejsca, wcale nie dużo mniejsza niż ilość miejsca na samą wystawę. :-)
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
ODPOWIEDZ