Morze klocków II - wiosna

Aktualności ze strony WWW zbudujmy.to oraz inne wiadomości
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Morze klocków II - wiosna

Post autor: Amal »

Allemov pisze:Wygląda na to, że będę musiał zrobić o tej kolekcji samodzielny porządny materiał.
Toż to balsam na me skołatane nerwy! Cieszę się ogromnie :D (a emotikon tego nie odda).
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
Havoc
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1310
Rejestracja: 14 maja 2013 20:00
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Morze klocków II - wiosna

Post autor: Havoc »

Ah ten robal blacktronowy, widać, że projektant złożył hołd prototypowi tej serii, tam wszystko wyglądało jak robale.
Awatar użytkownika
maciek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 6105
Rejestracja: 16 maja 2013 16:53
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Morze klocków II - wiosna

Post autor: maciek »

Amal - ciekawe, czy nadawałbyś się do księgi regkordów Guinesa?
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: Morze klocków II - wiosna

Post autor: Allemov »

maciek pisze:Amal - ciekawe, czy nadawałbyś się do księgi regkordów Guinesa?
Musiałby przyjechać do Amala jakiś 'ekspert', policzyć zestawy i co ważniejsze - zrozumieć, że to nie to samo, co kupić sobie kilkaset zestawów dowolnych serii w sklepie, a z tym może być ciężko. Może się mylę, ale nie wydaje mi się, żeby Księga Rekordów była poważną organizacją naukową. Widziałem kilkakrotnie show "Rekordy Guinesa" czy jakoś tak i wyglądało to trochę glupawo: "A teraz Jack spróbuje pobić rekord ilości klamerek przypiętych do twarzy!" ...
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Ciehoo
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2208
Rejestracja: 12 sie 2013 18:56
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Morze klocków II - wiosna

Post autor: Ciehoo »

Nie schodźmy do tego poziomu!

Jednak istnieje subtelna różnica pomiędzy hobby (klocki) a bezmyślnym wbijaniem sobie czegokolwiek w swoje ciało w ilościach hurtowych.
---------------------
Mój BRICKSHELF
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Morze klocków II - wiosna

Post autor: Stelario »

Allemov pisze:
maciek pisze:Amal - ciekawe, czy nadawałbyś się do księgi regkordów Guinesa?
to nie to samo, co kupić sobie kilkaset zestawów dowolnych serii w sklepie, a z tym może być ciężko.
No tak tutaj chodzi o to żeby kupić 4x to samo na ebayu. Nie chce tutaj umniejszać kolekcji Amal'a ale jakiemuś arabowi się będzie nudzić jednego wieczora to może sobie kupić 4x każdy model lego bo go na to stać ile by on nie kosztował, a później mu je ktoś jeszcze złoży.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Morze klocków II - wiosna

Post autor: jetboy »

Stelario pisze:
Allemov pisze:
maciek pisze:Amal - ciekawe, czy nadawałbyś się do księgi regkordów Guinesa?
to nie to samo, co kupić sobie kilkaset zestawów dowolnych serii w sklepie, a z tym może być ciężko.
No tak tutaj chodzi o to żeby kupić 4x to samo na ebayu. Nie chce tutaj umniejszać kolekcji Amal'a ale jakiemuś arabowi się będzie nudzić jednego wieczora to może sobie kupić 4x każdy model lego bo go na to stać ile by on nie kosztował, a później mu je ktoś jeszcze złoży.
Z tym że może być problem żeby sobie to ot tak sobie wszystko na raz kupić w dobrym stanie. I złożenie niektorych modeli alternatywnych to nie jest takie hop siup.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Morze klocków II - wiosna

Post autor: Stelario »

jetboy pisze:I złożenie niektorych modeli alternatywnych to nie jest takie hop siup.
200 żon napewno ułatwi sprawę :P

Ja tutaj nie neguje kolekcji kolegi :) bo czy jest jedyna czy nie, to i tak zdecydowanie unikalna.
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: Morze klocków II - wiosna

Post autor: Allemov »

Z kolekcjami rzeczy produkowanych masowo zawsze, jest tak, że są do odwzorowania, bo to nie obrazy czy inne dzieła sztuki które jak są w jednej kolekcji, to nie mogą być w drugiej w tym samym czasie. To oczywiste. :P

Ale decyzję o tym co dany kolekcjoner kupuje podejmuje na podstawie własnych upodobań, tworząc w ten sposób coś unikalnego bo związanego z jego osobą i to właśnie sprawia, że są ciekawe.
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Morze klocków II - wiosna

Post autor: Amal »

No faktycznie. Mój nick wziął się od postaci z filmu "Powrót do Edenu" jaki emitowany był w końcu lat 80-tych w TV. Takie imię nosił tam szejk arabski, a ja - jak mówiono w szkole - byłem do niego podobny. To tyle z podobieństwami. Szejkiem nie jestem, haremu nie posiadam, lecz kolekcję faktycznie pomagali mi składać Jerac, Sorrow i Lordofdragons. Aby złożyć modele alternatywne, zbierałem klocki kilka ładnych lat.
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
ODPOWIEDZ