ZŁOTE STUDY 2018 - Regulamin

Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7021
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

ZŁOTE STUDY 2018 - Regulamin

Post autor: Thietmaier »

Regulamin Konkursu ZŁOTE STUDY 2018:
I Postanowienia ogólne
1. Organizatorem konkursu „Złote Study” jest Stowarzyszenie „Zbudujmy To!”
2. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych prac opublikowanych przez polskich AFOLi w 2017r.
3. Wyboru prac dokonuje Kapituła.
4. Nagrody zostaną ufundowane ze środków Stowarzyszenia „Zbudujmy To!”

II Kapituła
Kapitułę tworzą następujące osoby:
1. Piotr „Pit” Ptak
2. Mirosław „Benny80” Niedziela
3. Paweł „Zgrredek” Ostromecki
4. Rafał „Jetboy” Piasek
5. Rafał „Rh” Hołub
6. Jarosław „Jerac” Książczyk
7. Krzysztof „Innos” Choroś

Prace członków Kapituły nie mogą być zgłaszane do konkursu.

III Zgłaszanie prac
1. Zgłoszenia należy dokonywać poprzez ankietę zgłoszeniową
2. Zgłoszenia może dokonać każdy, nie tylko autor pracy.
3. Każda praca może być zgłoszona do dowolnej ilości kategorii, ale w każdej kategorii mogą być najwyżej trzy prace jednego autora.
W przypadku gdy praca zostanie zgłoszona przez kogoś innego niż autor i koliduje to ze zgłoszeniem autora, pierwszeństwo ma zgłoszenie autora.
3. Ankieta będzie otwarta od dnia 28 stycznia 2018 r. do dnia 11 lutego 2018 r. Zgłoszenia po dacie końcowej nie będą brane pod uwagę.

IV Wybór prac
1. Zgłoszone prace zostaną poddane najpierw wstępnej selekcji. Kapituła w przeciągu 14 dni od zakończenia zgłoszeń dokona wyboru prac nominowanych w każdej kategorii i opublikuje te nominacje w ciągu kolejnych 7 dni. W każdej kategorii może zostać nominowanych maksymalnie osiem prac.
2. W ciągu 21 dni od zakończenia zgłoszeń Kapituła wybierze zwycięzców w poszczególnych kategoriach.
4. Kapituła ma prawo nie wybrania zwycięzcy w jakiejś kategorii, jeśli ilość zgłoszonych prac będzie mała lub nie będą prezentowały wystarczająco wysokiego poziomu.
5. Kapituła ma prawo dodatkowo przyznać nagrody specjalne dla prac wykraczających poza zdefiniowane kategorie.

V Kategorie
W plebiscycie będzie można zgłaszać prace do niżej wymienionych kategorii:

1. Imaginator - Nowatorski pomysł, lub nowe podejście do starych pomysłów. Chodzi tu o pomysł na całość pracy, a nie jakiś jej element.
2. Animator - Najlepsze użycie lub upozowanie minifigów, "tchnięcie życia" w minifigi.
3. Kreator - Najlepsza postać zbudowana z klocków – ludzie, zwierzęta, roboty itp nie będące minifigami.
4. Konstruktor – Model pojazdu, obiektu latającego, statku czy innego urządzenia wymyślonego przez budowniczego. Również obiekty znane z książek, które były jedynie opisane.
5. Modelator - Model pojazdu, obiektu latającego, statku czy innego urządzenia istniejącego w rzeczywistości lub znanego z filmów, komiksów, obrazów itp. W tej kategorii ocenialibyśmy wierność oryginałowi i pomysłowość w oddaniu szczególnie trudnych elementów.
6. Mechanizator – Nie tylko pojazdy, również MOC-e stacjonarne, zawierające ruchomą funkcję.
7. Innowator - Użycie nowatorskiej techniki budowania, nietypowych rozwiązań budowlanych i zaskakujące użycie elementów.
8. Murator - Ciekawie i pomysłowo zbudowana architektura, wnętrze lub plener.
9. Reduktor – Prace wykonane w skali mniejszej niż minifig.
10. Kondensator - Scenki o powierzchni do 256 studów, czyli np 16x16 studów. Nie będziemy dyskwalifikować prac za wystające poza podstawę elementy o ile będzie się to mieściło w granicach zdrowego rozsądku.

Kategorie specjalne
1. Wybraniec – Nagroda Publiczności, zwycięzca będzie wyłoniony w wyniku głosowania na forum Zbutujmy.to spośród nominowanych we wszystkich kategoriach.
2. Nowa Nadzieja – Kategoria dla początkujących budowniczych. Wyboru dokona Kapituła.

VI Nagrody
1. Statuetki ufundowane przez organizatora.
2. W kategoriach specjalnych dodatkowo zwycięzcy otrzymają zestawy.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2018 14:06 przez Thietmaier, łącznie zmieniany 1 raz.
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: ZŁOTE STUDY 2018 - Regulamin

Post autor: zgrredek »

Thietmaier pisze:28 lutego 2018 r. do dnia 11 lutego 2018 r.
To przykład prawa działającego wstecz. ;)
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7021
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: ZŁOTE STUDY 2018 - Regulamin

Post autor: Thietmaier »

Poprawione, dzięki :D
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
kobalt
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1000
Rejestracja: 19 sty 2014 18:37
Rok urodzenia: 1977
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ZŁOTE STUDY 2018 - Regulamin

Post autor: kobalt »

Pytanie do Szanownej Kapituły :
czy w kategorii 3. Kreator (Najlepsza postać zbudowana z klocków – ludzie, zwierzęta, roboty itp nie będące minifigami.) może znaleźć się mech który ma pilota (minifiga) w środku? Czy mogę tam zgłosić "Orzełka"?

[Zgłosiłem tam już "Homara" - bo to robot (mech), a homar (pilot) to nie minifig.]
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: ZŁOTE STUDY 2018 - Regulamin

Post autor: zgrredek »

kobalt pisze:Pytanie do Szanownej Kapituły :
czy w kategorii 3. Kreator (Najlepsza postać zbudowana z klocków – ludzie, zwierzęta, roboty itp nie będące minifigami.) może znaleźć się mech który ma pilota (minifiga) w środku? Czy mogę tam zgłosić "Orzełka"?

[Zgłosiłem tam już "Homara" - bo to robot (mech), a homar (pilot) to nie minifig.]
Mech, który ma pilota to urządzenie, takie jak pojazd czy samolot. Orzełek klasyfikuje się do kategorii "Konstruktor".
Awatar użytkownika
kobalt
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1000
Rejestracja: 19 sty 2014 18:37
Rok urodzenia: 1977
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ZŁOTE STUDY 2018 - Regulamin

Post autor: kobalt »

zgrredek pisze:
kobalt pisze:Pytanie do Szanownej Kapituły :
czy w kategorii 3. Kreator (Najlepsza postać zbudowana z klocków – ludzie, zwierzęta, roboty itp nie będące minifigami.) może znaleźć się mech który ma pilota (minifiga) w środku? Czy mogę tam zgłosić "Orzełka"?

[Zgłosiłem tam już "Homara" - bo to robot (mech), a homar (pilot) to nie minifig.]
Mech, który ma pilota to urządzenie, takie jak pojazd czy samolot. Orzełek klasyfikuje się do kategorii "Konstruktor".
Ok - rozumiem.
W związku z tym "Homar" (to też mech/maszyna i ma pilota, tylko innego) więc nie kwalifikuje się do kategorii "Kreator"?
Jeśli tak to proszę o usunięcie go z tej kategorii.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: ZŁOTE STUDY 2018 - Regulamin

Post autor: Jaskier »

Ja się pomyliłem - Orków opublikowałem dopiero w styczniu, więc również proszę o niebranie ich pod uwagę.
ODPOWIEDZ