Wybory w “Zbudujmy to!”

Jednym z podstawowych powodów powstania Stowarzyszenia “Zbudujmy to!” była chęć możliwości demokratycznego wybierania władz klubu. Dlatego też Walne Zebranie, czyli wszyscy członkowie naszego Stowarzyszenia, co dwa lata mają możliwość wyboru członków zarządu, komisji rewizyjnej i sądu koleżeńskiego. W ubiegły piątek, przy okazji rozpoczęcia wystawy “Gryfne Klocki” w Chorzowie w Parku Śląskim odbyło się właśnie takie zebranie. Pod okiem naszego prawnika przeprowadziliśmy wybory. Z 42 członków “Zbudujmy to!” w głosowaniu wzięło udział 37 osób, czyli zdecydowana większość. Komisja skrutacyjna przeliczyła głosy i oto co ogłosiła.

Nowym prezesem “Zbudujmy to!” został Maciej Ruchaj.
Do zarządu zostali wybrani również: Jarosław Książczyk, Marcin Rutkowski, Krzysztof Słomowski i Marcin Witkiewicz.
Do pracy w zarządzie zgłoszono łącznie 7 kandydatów. Oprócz wyżej wymienionych byli to również: Krzysztof Choroś i Grzegorz Ludwiczek.

Ustępujący prezes – Marcin Danielak został zgłoszony do członkostwa w komisji rewizyjnej, nominację przyjął i w głosowaniu został wybrany do pełnienia tej funkcji. Oprócz niego w komisji znaleźli się: Piotr Ptak i Tomasz Wierszyłło.
Do pracy w komisji rewizyjnej zgłoszono łącznie 6 kandydatów. Oprócz wyżej wymienionych byli to również: Krzysztof Choroś, Grzegorz Ludwiczek i Rafał Piasek.

Ostatni z organów naszego Stowarzyszenia, czyli sąd koleżeński został wybrany w takim samym składzie jak w poprzedniej kadencji: Wojciech Badtke, Maciej Kamiński i Paweł Michalak.

Każdy z chętnych do objęcia funkcji w zarządzie przed wyborami prezentował swój “program wyborczy” na naszym forum – odpowiadał na pytania, wyjaśniał wątpliwości. W trakcie Walnego kandydatury były zgłaszane przez członków stowarzyszenia i dopiero wtedy odbywało się głosowanie.

Przed nami kolejne dwa lata pracy w stowarzyszeniu i mamy nadzieję, że będą to lata co najmniej tak owocne jak do tej pory. Na pewno spotkamy się na niejednej wystawie i na pewno zobaczycie jeszcze wiele naszych budowli i modeli. Dzięki i powodzenia.

 

Walne wyborcze w Zbudujmy to!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Walne wyborcze w Zbudujmy to!